ImagineImagineImagine

Propunere - Adăugarea unor noi beneficii pentru sistemul de POINTS

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
Gogoase
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 187
Membru din: Lun Apr 05, 2021 2:36 pm
3
Localitate: Focsani
Romania
Loading…

Propunere - Adăugarea unor noi beneficii pentru sistemul de POINTS

De ce sa fie adaugat(cu ce ajuta serverul): Va motiva și "premia" jucătorii activi pe forum cu diferite beneficii.

Detalii(optional): După părerea mea, în acest moment este doar un singur beneficiu pe care îl ai datorită punctelor de pe forum, iar acela este în favoarea membrilor care fac parte STAFF-ului. Consider că dacă dorim să avem o activitate considerabilă pe forum va trebui să adăugăm câteva beneficii care pot fi achiziționate cu puncte pe forum. Spre exemplu, dacă ești activ pe forum, cu 20,000 de puncte sau o altă sumă să poți cumpăra VIP Premium/Gold pentru o lună, credite pe servere sau alte beneficii atât pe server cât și pe forum.


𝔹𝕖𝕣𝕖𝕒 𝕕𝕦𝕡ă 𝕧𝕚𝕟 𝕖 𝕦𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕟,
𝕍𝕚𝕟𝕦𝕝 𝕕𝕦𝕡ă 𝕓𝕖𝕣𝕖 𝕖 𝕡𝕝ă𝕔𝕖𝕣𝕖. 🍻
Avatar utilizator

nutu
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 208
Membru din: Vin Mar 12, 2021 8:53 pm
3
Localitate: Bucuresti
Romania
Loading…

Re: Propunere - Adăugarea unor noi beneficii pentru sistemul de POINTS

Contra! Vip ofera un avantaj destul de mare jucatorului, iar daca il vei putea cumpăra cu puncte, iti dai seama ca toata lumea il va avea. Se va creea cearta pe sv, si vom pierde jucatori. Se vor face abuzuri, etc.
Signed by nutu :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar utilizator

Topic author
Gogoase
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 187
Membru din: Lun Apr 05, 2021 2:36 pm
3
Localitate: Focsani
Romania
Loading…

Re: Propunere - Adăugarea unor noi beneficii pentru sistemul de POINTS

nutu scrie: Mie Mai 05, 2021 11:01 am Contra! Vip ofera un avantaj destul de mare jucatorului, iar daca il vei putea cumpăra cu puncte, iti dai seama ca toata lumea il va avea. Se va creea cearta pe sv, si vom pierde jucatori. Se vor face abuzuri, etc.
Atât timp cât este o sumă destul de mare de puncte pentru a putea achiziționa acest grad doar pentru o lună, nu cred că este ceva foarte rău în a oferi jucătorilor activi o lună de "testare" unui anumit tip de sistem VIP. În legătură cu abuzurile și certurile, ce abuzuri se vor face din cauza sistemului de VIP? Până acum nu a fost raportat absolut niciun abuz pe această temă, nu știu la ce te referi. Dacă vom adăuga acest lucru, de asemenea punctele se vor face mult mai greu. În același timp, te contrazic și spun că prin acest mod vom aduce mai mulți jucători activi pe comunitate și pe forum deoarece vor fi motivați să fie activi dacă vor să primească un astfel de beneficiu.

Vreau să zic că acestea au fost doar câteva exemple de beneficii, pot fi și alte beneficii.
𝔹𝕖𝕣𝕖𝕒 𝕕𝕦𝕡ă 𝕧𝕚𝕟 𝕖 𝕦𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕟,
𝕍𝕚𝕟𝕦𝕝 𝕕𝕦𝕡ă 𝕓𝕖𝕣𝕖 𝕖 𝕡𝕝ă𝕔𝕖𝕣𝕖. 🍻
Avatar utilizator

IamKulkat
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 227
Membru din: Vin Ian 08, 2021 11:50 pm
3
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Propunere - Adăugarea unor noi beneficii pentru sistemul de POINTS

Pro,mi se pare o idee buna actual nimeni nu este prea interesat de credite ,asa putem aduce automat activitate pe forum.
Yo here it`s kulkat :twisted:
Avatar utilizator

Sn1per
Fondator
Fondator
Mesaje: 1293
Membru din: Dum Noi 04, 2018 12:42 pm
5
Romania

Re: Propunere - Adăugarea unor noi beneficii pentru sistemul de POINTS

Vip premium si gold va ramane pe donatii. In schimb putem oferii si alte beneficii la acest sistem.
Avatar utilizator

d$troyer Yanis
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 410
Membru din: Joi Ian 28, 2021 7:52 am
3
Localitate: Sibiu
Romania

Re: Propunere - Adăugarea unor noi beneficii pentru sistemul de POINTS

Nu stiu ce sa zic, ramane decizia fondatorilor asta.
Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava!
Încuiat