ImagineImagine

Reclamație - Nuțu

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
Gogoase
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 187
Membru din: Lun Apr 05, 2021 2:36 pm
2
Localitate: Focsani
Romania
Loading…

Reclamație - Nuțu

Server-ul pe care a fost incidentul: Discord.
Nickname-ul tau: Gogoașe
Nickname-ul adminului reclamat: Nuțu
Data si ora: 27/04/2021
Motiv: Am aflat de la cineva că domnul Nuțu dă vina pe mine fără să verifice nimic că fac abuz și dau disconnect. În acel moment i-a spus unui alt moderator sa îmi dea avertisment pentru acest lucru. Dupa ce am aflat aceste lucruri, m-am dus la Nuțu și l-am întrebat frumos aceste lucruri și a început să mi se adreseze cu "co.aie", "ești inapt", "ești prost". El mi-a spus că a crezut că am abuzat fiindcă s-a uitat pe logs-members-staff și a apărut acolo "Flame left voice channel #Gogoașe", acel #Gogoașe fiind un canal, nu userul în sine, însă el nu a știut să verifice. După, i-am zis că am înțeles chestia asta și i-am spus frumos ca înainte să arunce cu pietre în cineva și să fie propus pentru a primi avertisment, să verifice înainte Audit Log-ul fiindcă acolo arată orice mișcare a unui membru staff doar că a spus că el nu are acces la așa ceva și l-a rugat pe Yanis să verifice (fiind același grad). Domnul Nuțu nu cred că nu are acces, însă nu cred că știe cum să verifice. Consider că acest comportament nu este întocmai potrivit pentru un moderator, nefiind prima oară când mi se adresează așa. Dog a spus că dacă ne mai jignim în privat sau oriunde pe comunitate ne vom lua remove. Aș dori ca să se ia cea mai bună decizie împotriva acestui membru staff și să fie sancționat cum se cuvine.
Ultima oară modificat Mie Apr 28, 2021 1:17 am de către Gogoase, modificat de 3 ori în total.


𝔹𝕖𝕣𝕖𝕒 𝕕𝕦𝕡ă 𝕧𝕚𝕟 𝕖 𝕦𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕟,
𝕍𝕚𝕟𝕦𝕝 𝕕𝕦𝕡ă 𝕓𝕖𝕣𝕖 𝕖 𝕡𝕝ă𝕔𝕖𝕣𝕖. 🍻
Avatar utilizator

ChronL9
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 51
Membru din: Vin Feb 05, 2021 2:20 pm
3
Romania
Loading…

Re: Reclamație - Nuțu

dovezi prea putine care nu arata nimic.
Avatar utilizator

d$troyer Yanis
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 410
Membru din: Joi Ian 28, 2021 7:52 am
3
Localitate: Sibiu
Romania

Re: Reclamație - Nuțu

Nutu a inteles total gresit pe canalul privat "Gogoase" ne am mutat disconnect etc, nu sa facut niciun abuz deoarece am fost acolo el a inteles ca gogoasa face toate acestea.Gogoasa l-a intrebat frumos ce a facut iar nutu a avut o scapare si te a jignit nici mie nu mi se pare foarte ok dar mna asteptam decizia altor membrii din staff inclusiv Fondatori.
Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava!
Avatar utilizator

superflorii
Membru
Membru
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 08, 2021 10:12 pm
3
Eritrea

Re: Reclamație - Nuțu

nutu era un om bun
Ultima oară modificat Mie Apr 28, 2021 12:55 am de către superflorii, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator

ede
Membru
Membru
Mesaje: 103
Membru din: Dum Feb 28, 2021 8:20 pm
3
Localitate: Bacau
Romania

Re: Reclamație - Nuțu

Intradevar, Nutu are un limbaj mai licentios, dar asta nu a fost o problema pana acum, noi am mai avut un caz asemanator, insa am trecut peste acel obstacol, dar nu cred ca adminul Gogoasa merita avertisment pentru ceva ce nutu a inteles gresit, cu toate ca nu trebuia sa inteleaga gresit acel lucru foarte simplu,deci pro.
You have been eded
Avatar utilizator

superflorii
Membru
Membru
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 08, 2021 10:12 pm
3
Eritrea

Re: Reclamație - Nuțu

Totusi nu mi se pare ok acest limbaj intre membrii STAFF. Chiar daca sunt un jucator normal mi se pare ca membrii STAFF, care trebuie sa fie foarte respectuosi sa isi bata joc de o comunitate (asa mititca cum e ea merita staff responsabil)
Avatar utilizator

Dogg
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 423
Membru din: Lun Dec 16, 2019 11:14 pm
4

Re: Reclamație - Nuțu

Asteptam un raspuns de la moderatorul respectiv!
fyP:)
Avatar utilizator

Dogg
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 423
Membru din: Lun Dec 16, 2019 11:14 pm
4

Re: Reclamație - Nuțu

Reclamatie Fondata!
Moderatorul in cauza va primi un avertisment!
fyP:)
Încuiat