ImagineImagine

Lamurire VIP Diamond

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
taZ
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 31
Membru din: Lun Mar 29, 2021 11:09 pm
2
Aruba

Lamurire VIP Diamond

Salutare,

Am vazut ca astazi 28jan2023, a fost scoasa grenada cu wall din pachetul de VIP Diamond.
Doresc sa stiu daca aveti o alta utilizare a grenadei cu wall, daca a fost scoasa permanent de pe server.
Daca s-a decis sa fie scoasa de pe server, cu ce veti compensa aceasta modificare? ^_^ (Acest pachet a fost 50euro, si as fi vrut ca si cei ce detin un anume pachet de VIP sa fie instiintati si/sau intrebati de anumite/eventuale modificari ale pachetului achizitionat. Cred ca ar fi un plus mare comunicarea mai deasa intre jucatori si administratori/moderatori.)

La inceput au fost 5 respawn-uri, 150hp, plus grenada de wall, motiv pentru care upgradarea pachetului de VIP suna enorm de bine. Urmand ca acest pachet sa fie modificat in urma discutiei mele cu Dorinescu la 3 respawn-uri+grenada de wall si reducerea HP-ului de la 150 la 130 cat si micsorarea HP-ului per kill.
Link catre Propunere modificare VIP - viewtopic.php?t=2881
Link catre Propunere modificare VIP 2 - viewtopic.php?t=2901

Eventual, lasata grenada doar la pachetul Diamond nu si la Premium/Gold, dar daca aveti alte idei de compensare a grenadei cu wall, suntem mai mult decat deschisi la opinii/sugestii.


Avatar utilizator

Mafiotul
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 14, 2022 8:24 pm
2
Romania

Re: Lamurire VIP Diamond

1. Grenada de wall s-a scos de pe server.
2. Eu sunt de parere ca ar trebui cumva balansata pierderea grenadei, aceasta fiind una din cele mai faine lucruri la VIP.
Avatar utilizator

MortiiMei
Mesaje: 116
Membru din: Mie Ian 05, 2022 7:26 pm
2
Romania

Re: Lamurire VIP Diamond

Părerea mea e ca nu ar trebuii scoasă de tot , eventual sa existe o comanda pe chat la fel cum e și aceea de !bhop sa fie o comanda !grenade sau oricum vreți sa o numiți și de fiecare data când este folosită sa se consume 1000 de credite sau mai multe . Sau sa o adăugați in shop strict pentru VIP . Sau cum a zis Taz ar putea rămâne decât pentru pachetul Diamond .
Avatar utilizator

doR!nescu
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 464
Membru din: Mar Apr 13, 2021 9:12 pm
2
Localitate: Undeva prin Romania
Qatar
Loading…

Re: Lamurire VIP Diamond

Salut!

Cand s-a anuntat acest vip diamond, s-a zis ca nu este pentru oricine, prin natura a ceea ce contine el si pretul de 50E PERMANENT!, ce-a ce este adevarat si se vede prin numarul beneficiarilor. (in prezent sunt doar 3 playeri care detin acest vip)
Noi am cumparat acest vip datorita pachetului de la momentul respectiv. In timp s-a mai umblat prin el si doar la numarul de respawn si hp. S-a ajuns la formula in care era cel mai echitabil.
Prin eliminarea aceste grenade, inafara de hp, respawn si tp, aproape ca egaleaza vipul gold, care este 30 euro, diferenta de 20E, nu se justifica.
Ideea eliminarii acestei grenade ca s-ar face abuz prin faptul ca in prezent adminii beneficiaza in prezent de vip, nu este adevarata.
Scoateti grenada de la celelate vip-uri si sa fie lasata doar la diamond, ori sa adaugati altceva (nu vad ce s-ar putea adauga)
Sa schimbi regula in timpul jocului nu este corect!

Ps: eu o folosesc rar, dar nu este corect ce ati facut!
Imagine
Fortza RAPID!
Avatar utilizator

Sn1per
Fondator
Fondator
Mesaje: 1275
Membru din: Dum Noi 04, 2018 12:42 pm
5
Romania

Re: Lamurire VIP Diamond

doR!nescu scrie: Dum Ian 29, 2023 4:34 pm Salut!

Cand s-a anuntat acest vip diamond, s-a zis ca nu este pentru oricine, prin natura a ceea ce contine el si pretul de 50E PERMANENT!, ce-a ce este adevarat si se vede prin numarul beneficiarilor. (in prezent sunt doar 3 playeri care detin acest vip)
Noi am cumparat acest vip datorita pachetului de la momentul respectiv. In timp s-a mai umblat prin el si doar la numarul de respawn si hp. S-a ajuns la formula in care era cel mai echitabil.
Prin eliminarea aceste grenade, inafara de hp, respawn si tp, aproape ca egaleaza vipul gold, care este 30 euro, diferenta de 20E, nu se justifica.
Ideea eliminarii acestei grenade ca s-ar face abuz prin faptul ca in prezent adminii beneficiaza in prezent de vip, nu este adevarata.
Scoateti grenada de la celelate vip-uri si sa fie lasata doar la diamond, ori sa adaugati altceva (nu vad ce s-ar putea adauga)
Sa schimbi regula in timpul jocului nu este corect!

Ps: eu o folosesc rar, dar nu este corect ce ati facut!
Mai Dorine, sincer ma dezamagesti pe zi ce trece, s-a anuntat de cineva oficial ca s-a scos?
Avatar utilizator

doR!nescu
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 464
Membru din: Mar Apr 13, 2021 9:12 pm
2
Localitate: Undeva prin Romania
Qatar
Loading…

Re: Lamurire VIP Diamond

Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, nu am motive sa fac asta. Noi am observat pe server ca este scoasa si de aici a aparut nemultumirea noastra.
Vazand ca lipseste din inventarul vip (orice vip) si prin lipsa de comunicare, noi ce puteam sa intelegem?
Imagine
Fortza RAPID!
Avatar utilizator

Sn1per
Fondator
Fondator
Mesaje: 1275
Membru din: Dum Noi 04, 2018 12:42 pm
5
Romania

Re: Lamurire VIP Diamond

Sa raportati bug-ul si atat si de restul ne ocupam noi.
Avatar utilizator

Topic author
taZ
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 31
Membru din: Lun Mar 29, 2021 11:09 pm
2
Aruba

Re: Lamurire VIP Diamond

Dupa discutia cu Gabriel, mi s-a spus ca e scoasa, nu ca ar fi un bug.
In orice caz, sigur este doar confuzie, we go forward.
Încuiat