ImagineImagine

Cerere unban alpha

Avatar utilizator

Topic author
alphaK
Membru
Membru
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Sep 11, 2021 1:02 pm
2
Localitate: Dej
Romania

Cerere unban alpha

Nickname-ul tau: alpha
Nickname-ul adminului care te-a banat: Mitica
Nume server/ip: 89.39.13.121:27015
Data si ora: 09/11/21 13:01
SteamID-ul tau: STEAM_0:0:486517609
Dovada:


Avatar utilizator

Mitică
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 1158
Membru din: Lun Aug 05, 2019 3:30 pm
4
Localitate: ---
Netherlands
Loading…

Re: Cerere unban alpha

Dovada:
Avatar utilizator

Topic author
alphaK
Membru
Membru
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Sep 11, 2021 1:02 pm
2
Localitate: Dej
Romania

Re: Cerere unban alpha

In primul rand, in marea parte o sa observati crosshair placementul meu, imi dau seama ca multora li se pare suspect dar asa imi place mie sa ma joc cu "pre-aim", ma refer ca tin tinta acolo unde cred ca ar fi un inamic prin perete, nu e greu de inteles, tin tinta aproape nemiscata si doar avansez cu tinta prin perete. Chiar la inceput, am mers mid , dupa ce am ratat putin am asteptat sa vad daca vine inapoi si in momentul ala am vazut pe minimap ca imi mor coechipierii in palat si chiar atunci a iesit cel de pe window si am plecat t spawn. Cand am mers under am auzit pe cineva pe short si am inceput sa merg incet pana l-am omorat pe cel de pe short, cand am intrat in conn l-am auzit pe unul in jungle si deja m-am urcat pe cutia din conn pentru ca imi ofera vizibilitate si pe site la default dar si in palace, deoarece bomba era acolo am ales sa tin putin pozitia, dupa ce l-am omorat, m-am gandit ca inamicul ori a plecat incet, ori a ramas acolo, si am dat un smoke pentru siguranta si un nade la fel, dupa ce am verificat putin CT am ales sa verific si pozitia unde era inamicul prima oara cand l-am auzit. La faza din apps, am auzit de la un coechipier "coborat site" si am dat un nade. La runda de pistoale am verificat mid putin si am vrut sa plec deoarece a venit un coechipier si a sarit jos, m-am intors in caz de ceva, si am plecat stairs, nu e nimic special pentru mine, doar niste headshoturi din flick. La runda cand am avut scout am mers mid, m-am uitat putin, dar am observat ca se bate un coechipier acolo si am ramas putin cu scope-ul acolo si am dat un nade, dupa m-am dus in B si am murit. La faza urmatoare am plecat sa verific mid din conn, si am auzit 2 randuri de pasi asa ca m-am retras in colt, dupa ce am omorat prima persoana ( cum am explicat si inainte) am iesit cu tinta in pozitia in care am crezut ca o sa stea inamicul. Ultima faza, am stat aproape de smoke in rampa si am auzit un inamic ca vine inspre mine, am plecat sandwich si am dat un flash, de siguranta am descarcat un incarcator de deagle in smoke.
Avatar utilizator

Mitică
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 1158
Membru din: Lun Aug 05, 2019 3:30 pm
4
Localitate: ---
Netherlands
Loading…

Re: Cerere unban alpha

Asteptam si parerile staff-ului. Nu este nimic special la crosshair placement, fiecare jucator cu peste 1.5k - 2k ore face asta, "flick-urile" cu usp-ul au fost si sunt foarte ciudate. Vedem ce parere are si staff-ul, iar daca ei considera ca ai fost banat pe nedrept, vei fi debanat, iar daca considera ca ban-ul a fost dat bine, ban-ul va ramane.
Avatar utilizator

Sn1per
Fondator
Fondator
Mesaje: 1275
Membru din: Dum Noi 04, 2018 12:42 pm
5
Romania

Re: Cerere unban alpha

Pare suspect, cel mai probabil are WH + AIMBOT, dar cu siguranta il ascunde bine.
Avatar utilizator

Topic author
alphaK
Membru
Membru
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Sep 11, 2021 1:02 pm
2
Localitate: Dej
Romania

Re: Cerere unban alpha

Wow, sunt foarte surprins, am sa las doar asta aici, nu incerc sa dovedesc ceva, doar ca sa vedeti. Mersi si o zi buna in cazul in care nu-mi iau unban https://www.faceit.com/en/players/m0nst-R

V-as si chiar invita sa-mi verificati pc-ul dar nu stiu daca e disponibila optiunea
Avatar utilizator

DaNNNy25
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 300
Membru din: Dum Iun 13, 2021 7:57 pm
2
Romania

Re: Cerere unban alpha

Eu voi da un pro de încurajare sa zic asa .. fiecare jucător are un playstile, si eu joc în acest gen sa pun tinta unde bănuiesc si merg cu ea prin perete .. Chiar dacă e suspect rau in fazele de mai sus aia e..
Avatar utilizator

Gaboantza
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 263
Membru din: Dum Aug 22, 2021 6:39 pm
2
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Cerere unban alpha

Contra unban.
In primă instanță pare ca joci decent, dar cand arunci un ochi mai critic iti dai seama de niste lucruri.
Poti sa ai si level 11 pe faceit, ca nimeni nu iese din window direct cu tinta pe palat fara sa misti tinta deloc. In plus mai ai de curățat alte unghiuri.
Din experiența consider ca stii sa il ascunzi, cu mici scăpari.
Imagine
Avatar utilizator

Topic author
alphaK
Membru
Membru
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Sep 11, 2021 1:02 pm
2
Localitate: Dej
Romania

Re: Cerere unban alpha

Din cate se vede nu iese prea bine situatia in favoarea mea, chiar nu este o optiune de verificare PC? chiar tind sa va arat ca nu am deschis nici un program de cheaturi si nu am nici o problema in a-mi verifica desktopul. Stiu ca e o aplicatie ce iti arata tot ce a fost deschis pe PC pana in momentul ala, dar daca chiar nu este valabila optiunea nu am nici o problema cu ban-ul pentru ca sunt si alte comunitati pe care ma pot muta.
Avatar utilizator

Mitică
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 1158
Membru din: Lun Aug 05, 2019 3:30 pm
4
Localitate: ---
Netherlands
Loading…

Re: Cerere unban alpha

Nu mai facem verificari de mult timp din motive clare, avand in vedere ca toata lumea stie cu functioneaza o verificare sunt sute de metode noi de a ascunde un cod.
Încuiat