ImagineImagine

Goodgame Empire

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
Hitman
Membru
Membru
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 05, 2018 8:21 am
5
Localitate: Curtea de Arges

Goodgame Empire

- Daca joaca cineva Goodgame Empire pe Ro1, sa imi dea un semn.
- Sau daca vrea cineva sa se apuce de jucat, sa imi dea un semn. Eventual va mutati castelul langa al meu si pot sa va ajut cu resurse, sfaturi, etc. Am si o mica alianta, dar nu e de stat in ea, pentru ca eu nu prea mai am timp de jucat...... eventual puteti sa stati pana cresteti putin in nivele si pana prindeti ideea jocului.

Goodgame Empire este un joc de strategie medieval în care vă puteţi construi propriul imperiu. Pentru cei care au jucat mai demult, este un soi de Age Of Empires, doar ca acesta este online, sunt si alti jucatori pe langa, este axat mai mult pe atacuri, etc.



Avatar utilizator

Hunter
Membru
Membru
Mesaje: 291
Membru din: Vin Noi 02, 2018 10:00 pm
5
Loading…

Re: Goodgame Empire

Ma intereseaza, vreau si mai multe detalii.
Avatar utilizator

Topic author
Hitman
Membru
Membru
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 05, 2018 8:21 am
5
Localitate: Curtea de Arges

Re: Goodgame Empire

- Ideea e sa iti construiesti ( sa ridici ) propriul tau imperiu. Ai productie de hrana, productie care o ridici in timp prin mai multe mijloace, ca sa poti sa ti mai multi soldati, soldati de defensiva, in caz ca esti atacat, si soldati de atac. Tu poti sa ataci alti jucatori, sau poti sa ataci si serverul la evenimente.. Eu personal evit sa atac alti jucatori, ca asa de declanseaza razboaie, si nu mai scapi de ei. Sau risti sa ataci jucatori de nivele mici,( ca zici ca sunt mici ) dar defapt alea sa fie conturi secundare ( ferme, cum li se zice pe joc ) ale altor jucatori de nivele mai mari. Dar atac serverul la evenimente tip : straini / corbi / samurai/ nomazi. Din atacuri iei resurse gen piatra / lemn / ulei / carbune / sticla, monede etc....care iti sunt necesare la constructii si modernizarea propriului imperiu, si mai primesti si diferite bonusuri gen " salturi peste timp, decoratiuni, rubine etc
- Inceputul e mai greu, pana te familiarizezi cu ideea jocului.
- Jocul nu este facut sa intri 10 minute pe zi, ca nu faci nimic asa. Ca sa avansezi si sa faci treaba, trebuie sa participi la evenimente, si sa dai atacuri. Nu se intampla nimic daca nu joci, dar nu mai simti jocul la adevrata lui valoare. Eu in perioada cand m-am ridicat, stateam pe joc ceva de genul 8 ore pe zi. Acuma sunt destul de sus, si am productie mare de resurse, incat pot sa mai si frec menta pana cand programul imi va permite sa ma intorc la joc.

Poti sa mai cauti pe youtube sa vezi cum arata jocul, si daca esti decis sa te apuci de joc, intra pe https://empire.goodgamestudios.com/ fa cont pe Romania1, si cand te intreaba unde vrei sa amplasezi castelul, cauta-ma pe harta " niniarges " si pune-l cat mai aproape de mine, sa pot sa te ajut. Daca nu, pune-l unde o fi, si il muti dupaia. Prima mutare e gratis. Apoi iti trimit eu lemn si piatra ca sa ridici alea prin " curte " Ca daca nu, ai fi nevoit sa astepti, pana iti produc oamenii tai resursele necesare. Dar dureaza timp. Adica aici, mereu ceva de construit sau avansat, si constructiile necesita timp. Dupa o vreme or sa iti dea si " salturi peste timp " ca sa construiesti mai repede.

Am scris mult, jocul il prinzi in mers. Daca vrei, fa cont, joaca cateva zile si vezi ce si cum. Daca nu iti place, te lasi.
Avatar utilizator

Hunter
Membru
Membru
Mesaje: 291
Membru din: Vin Noi 02, 2018 10:00 pm
5
Loading…

Re: Goodgame Empire

Multumesc petru informatie!
Avatar utilizator

Vlad
Membru
Membru
Mesaje: 125
Membru din: Dum Mar 29, 2020 6:37 pm
3
Romania

Re: Goodgame Empire

Asemanator lui Age Of Empires II ?
-> 𝔽𝕠𝕣𝕖𝕩 𝕋𝕣𝕒𝕕𝕖𝕣 | 𝔽𝕠𝕣𝕖𝕩 𝕋𝕣𝕒𝕕𝕖𝕣 | 𝔽𝕠𝕣𝕖𝕩 𝕋𝕣𝕒𝕕𝕖𝕣 | 𝔽𝕠𝕣𝕖𝕩 𝕋𝕣𝕒𝕕𝕖𝕣 | 𝔽𝕠𝕣𝕖𝕩 𝕋𝕣𝕒𝕕𝕖𝕣 | 𝔽𝕠𝕣𝕖𝕩 𝕋𝕣𝕒𝕕𝕖𝕣 <-
Încuiat