CONCURS GIVEAWAY LA 24 DE ORE: click | |VOTEAZA SERVERE: click

Propunere rank Admini

Topic author
RaDaR
Admin
Propunere rank Admini

Mesaj de RaDaR »

Observ foarte multe cereri de helper/vip/admin dar foarte putina activitate pe forum in privinta banlist cerut de owneri in regulament , tinand cont de situatia actuala cand jocul este f2p si este non stop un cheater pe sv.

Comparand adminii de pe cs romania si cei de pe parabestial in mid day , in primul server isi fac treaba dar sunt prea putini si codatii isi fac de cap cand nu exista admini online, pe parabestial codatii joaca cu adminii pe server pentru ca cei din urma sunt mai preocupati sa isi faca rank up personal. Propun scoaterea rankului in calitate de administrator, nu intri sa iti faci rank cand ai atributii de admin, banuiesc?

Mai exista posibilitatea ca adminii sa aiba deja global pentru a nu mai avea interes in a juca la rank up dar trierea lor sa fie mult mai riguroasa. Este ,din pacate pentru multi care fac cerere de admin doar pentru reputatia din server. Interes personal si nu general cum ar trebui, comunitatea este in ascensiune iar aceste persoane pot ajuta la asta sau anihila sansa serverelor in viitor. Pace

Mitică
Zodiac:
AdRy4nNn’s avatar
Loading…
Re: Propunere rank Admini

Mesaj de Mitică »

Pro! Nu stiu si nu cred ca exista posibilitatea de a scoate rankul numai la admini si la helperi din aceasta cauza optez pe a doua propunere cu cel mai mare rank sau cel mai mic rank din joc permanent sa nu poata urca sau scadea rankul.

Topic author
RaDaR
Admin

Mesaj de RaDaR »

Sunt de parere ca ar ajuta comunitatea la general, constiend fiind si de faptul ca vor fi admini care nu ar fi pro acestei initiative, mai propun un rank al adminilor , imi aduc aminte pe 1.6 erau multe categorii dobandite prin munca si efort contra cheaterilor. Acolo ar fi mai valoroasa reputatia, cred eu sa poti ajunge la rankul de : Co-Owner
God
Semi-God
Moderator
Administrator
Helper
Dar ascensiunea sa fie facuta in baza forumului prin numarul de banlist dar si implicarea de pe forum precum si orele petrecute pe server in contextul in care rankul din joc nu ar mai conta.

Mitică
Zodiac:
AdRy4nNn’s avatar
Loading…

Mesaj de Mitică »

Si a doua varianta mi se pare una destul de buna insa sa nu ajungi pana la co-owner pentru ca poate ajunge orice (scuzati-ma de limbaj)"incompetent" la aceasta functie. Eu mizez mai mult pe prima varianta cu rankul nu cu banlist si grade.

Topic author
RaDaR
Admin

Mesaj de RaDaR »

de acord am vazut situatii cand unii "bine intentionati" au dat banip 0.0.0.0 si asta este the end , nici chiar atat de multa putere :)

Mitică
Zodiac:
AdRy4nNn’s avatar
Loading…

Mesaj de Mitică »

Dar mai propun o chestie care ar putea ajuta foarte mult sa scapam de admini/helperi inactivi. Daca nu este activ timp de 5 zile nici pe forum nici pe server sa ii fie scazut gradul de exemplu de la admin la helper si tot asa. Dar daca au anuntata absenta sa nu se intample acest lucru. Acest lucru ne-ar putea ajuta enorm sa ramanem in stafful acestei comunitati doar adminii/helperii activi.

Topic author
RaDaR
Admin

Mesaj de RaDaR »

O adaugare foarte buna !

KeepYourSoul
Zodiac:
Loading…

Mesaj de KeepYourSoul »

Parca este un sistem care scoate gradele jucătorilor inactivi. Poate apare gradul lor pe forum dar pe server numai au.
“The noblest art is that of making others happy.” — P.T. Barnum

Scrie răspuns