ImagineImagine

Propunere

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
Marshall
Membru
Membru
Mesaje: 171
Membru din: Sâm Sep 07, 2019 11:53 am
4
Netherlands

Propunere

1. Propun sa poti accesa rankul din joc doar dupa iti creezi un cont pe forum si depasesti level 21 in game (precum accesul in competitive) , eu as interzice total pentru rank 1 -21 accesul pe server dar nu poti face acest lucru pentru ca sunt si jucatori noi "curati" prin multimea de codati care mai pot juca doar pe aceste servere fara sa fie depistati de VAC.
2. Cand serverul depaseste 14 playeri ( fara lagg) cei care se conecteaza ulterior sa fie redirectionati catre deathmatch server.
3. Punctajul din joc sa nu creeze o discrepanta atat de mare intre gn4 (jucator nou) si GE(veteran pe server) , maxim 4 puncte diferenta intre GN4 si Global Elite este suficient. In felul asta jucatorii mai vechi nu ar iesi din joc cand se intampla sa fie un cheater pe server pentru ca nu le face un "damage' atat de mare rankului personal. Am vazut foarte multe situatii in care din full sv in 10 -15 minute au iesit 90% din cauza unui cheater.


Cu ce ar ajuta aceste propuneri severul : Dupa parerea mea ar reduce considerabil accesul cu cheat pe server si ar aduce forumului un rulaj mai mare de useri implicit marirea comunitatii.
Ar face din jucatorii care indragesc serveul si joaca constant (fara cheat) sa fie mai mult prezenti, fara teama de a pierde rankul sau de a juca contra unui rank1-20 care in mai mult de 90 % (cheat)
Adminii care exista nu ar mai pierde asa mult timp urmarind 5 jucatori in acelasi timp pentru ca trierea (punctul 1) dinainte de a juca pe server ii va face pe codati sa renunte la acest sever.
Ultima oară modificat Dum Sep 22, 2019 4:50 pm de către Marshall, modificat 1 dată în total.


Avatar utilizator

Mitică
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 1158
Membru din: Lun Aug 05, 2019 3:30 pm
4
Localitate: ---
Netherlands
Loading…

Re: Propunere

Pro
Avatar utilizator

Hunter
Membru
Membru
Mesaje: 291
Membru din: Vin Noi 02, 2018 10:00 pm
5
Loading…

Re: Propunere

Sunt de acord cu cele spuse de tine, dar cea mai buna solutie este un anticheat, care a fost testat pe server, dar facea lag mare. Solutia ar fi sa se treaca pe tick 64 cu anticheat, ar merge sigur.
Avatar utilizator

KeepYourSoul
Membru
Membru
Mesaje: 415
Membru din: Joi Iun 27, 2019 1:44 pm
4
Localitate: SoulKeepers
Romania
Loading…

Re: Propunere

Pro!
Imagine
“The noblest art is that of making others happy.” — P.T. Barnum
Avatar utilizator

Topic author
Marshall
Membru
Membru
Mesaje: 171
Membru din: Sâm Sep 07, 2019 11:53 am
4
Netherlands

Re: Propunere

suna foarte bine , un anti-cheat care sa functioneze ar fi ideal !
Avatar utilizator

Ka1zer
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Sep 19, 2019 9:44 pm
4
Localitate: Anglia
Great Britain

Re: Propunere

pro!
Am tras un glonţ si te-am baut!
► Show Spoiler
Avatar utilizator

SHAGGY
Membru
Membru
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 07, 2018 1:57 pm
5

Re: Propunere

Pro!
Propunerea este foarte buna.
Încuiat