ImagineImagine

Propunere admini

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
AlexSefu
Membru
Membru
Mesaje: 14
Membru din: Lun Sep 02, 2019 10:14 pm
4

Propunere admini

Salut. Haideti sa incercam totusi sa setam si noi o limita de minim 16 ani pentru a aplica la gradul de helper. M-am saturat de toti copilasii de 14 ani care primesc un helper si gata lor li se cuvine tot. Stiti si voi foarte bine ca la varsta aceea intervine frustrarea. Plus de asta nu stiu sa administreze server-ul.. cu toate ca sunt doar helper lumea ma cauta si ei se plang la mine ca staff-ul este incapabil si ca nu se ocupa de nimic. Unii au grad pe server doar de forma.. sa apara acolo ca au grad. Haideti sa incercam sa revizuim lucrurile astea ca sa nu ajungem sa plece toti playerii de pe aceasta comunitate. Multumesc anticipat!


Avatar utilizator

KeepYourSoul
Membru
Membru
Mesaje: 415
Membru din: Joi Iun 27, 2019 1:44 pm
4
Localitate: SoulKeepers
Romania
Loading…

Re: Propunere admini

Câțiva jucatori au maturitatea ca sa primeasca grad la 14,15 ani, unii sunt mult timp activi si fac ore, aici sunt de acord cu tine ca unii nu au o mentalitate tocmai potrivita,
dar mulți spun ca toti merita o șansă, si da a scazut mult activitatea si mulți doar de forma, cei care nu sunt activi de obicei primesc remove, eu nu sunt 100% de acord cu textul "Toți merită o șansă" deoarece nici cei de la construcții nu angajează un meseriaș care nu are experiență deloc si nu stie sa muncească.

Pro la propunere, dar s ar putea sa acceptam uneori jucători sub 16 ani care au pregătirea necesara
Imagine
“The noblest art is that of making others happy.” — P.T. Barnum
Avatar utilizator

SilentX
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 134
Membru din: Sâm Noi 03, 2018 10:19 am
5
Localitate: Tirgu Mures
Romania

Re: Propunere admini

Contra!Pentru mine ca ai 16 sau 14 tot una este, nu vad o diferenta majora in comportament.Comunitatea este in cautare de admini activi fie ca au 14, sau 30 de ani, oricum nu o sa stim varsta lor reala.Dupa mine, varsta ideala ar fi de 18 ani, doar ca am ramane fara admini :lol: . Aceasta este parerea mea ! :D
Avatar utilizator

Kitsune
Membru
Membru
Mesaje: 117
Membru din: Mie Aug 07, 2019 1:12 pm
4
Localitate: Turceni

Re: Propunere admini

SilentX scrie: Sâm Sep 14, 2019 11:06 am Contra!Pentru mine ca ai 16 sau 14 tot una este, nu vad o diferenta majora in comportament.Comunitatea este in cautare de admini activi fie ca au 14, sau 30 de ani, oricum nu o sa stim varsta lor reala.Dupa mine, varsta ideala ar fi de 18 ani, doar ca am ramane fara admini :lol: . Aceasta este parerea mea ! :D
Cum fie tot una 16 cu 14 ani, unu invata sa mearga si unu nici nu se naste..
Sunt intr.o oarecare masura de acors cu alex, dar exista exceptii, iar daca are cineva 14 ani si da dovada de maturitate, cinste lui
Girl, I have no shame
Avatar utilizator

SilentX
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 134
Membru din: Sâm Noi 03, 2018 10:19 am
5
Localitate: Tirgu Mures
Romania

Re: Propunere admini

Si cum o sa dovedeasca ca are 16ani ?Trimite poza la staff cu buletinul?Prostii poti face si la 14 si la 16 si la 18 cat si la 40. Cat timp dam pro si contra, cei din staff isi pot face o oarecare idee pe cine promoveaza.Iar faza cu exceptiile nu prea sta imi picioare, ori toti ori nici unul :D.Acuma depinde cati jucatori activi sunt pe servere sub 16 ani si cati sunt peste.Normal unul de 8 ani nici nu ar avea ce cauta sa joace cs go da si noi am fost copii si jucam quake 2, wolfenstein 1, Doom etc. Poate pe viitor cand o sa ne facem o clientela cat de cat solida si putem pune reguli mai aspre la ani, ore, cont prime pe ore sau cine stie. :D
Avatar utilizator

Kitsune
Membru
Membru
Mesaje: 117
Membru din: Mie Aug 07, 2019 1:12 pm
4
Localitate: Turceni

Re: Propunere admini

Uhuu, cont prime ar trebui, nu stiu cum avem in staff om cu 30 si ceva de ore pe sv si 40 si ceva de ore pe cs cu cont moca...
Girl, I have no shame
Avatar utilizator

Robert
Membru
Membru
Mesaje: 48
Membru din: Sâm Dec 08, 2018 12:51 pm
5

Re: Propunere admini

La acea varsta intervine frustrarea?cum vine asta?Eu cred ca esti tu putin frustrat din cauza faptului ca ai primit contra de la mai multi la cererea de amin.
,,cu toate ca sunt doar helper lumea ma cauta si ei se plang la mine ca staff-ul este incapabil si ca nu se ocupa de nimic.,,
Serios?Vai...scuze alex ,chiar ca suntem incapabili,prosti pot spune ,bine ca au venit la tine toti caci tu esti cel mai capabil,le rezolvi pe toate,nimic nu ramane nerezolvat la tine ,iti multumesc ca esti in aceasta comunitate ,caci muream de prosti noi ,aici...

Alexe ,nu stiu cum toata lumea vine la tine sa se planga cand eu nu te-am intalnit niciodata pe server si eu consider ca sunt foare activ pe server,mai putin in ulima saptamana ,imi pare rau de helper-ul pe care il ai,daca te deranjeaza cu ceva,vezi ca poti face cerere de retragere a gradului,zic si eu.
Succes!
Avatar utilizator

Topic author
AlexSefu
Membru
Membru
Mesaje: 14
Membru din: Lun Sep 02, 2019 10:14 pm
4

Re: Propunere admini

Prietene daca nu cunosti mai bine nu te bagi.. tu foarte activ? Sa fim seriosi.. nu ca nu mai esti activ in ultima saptamana, nu mai esti activ in ultimele saptamani vrei sa zici. Daca ai sta sa te documentezi ai vedea ca cei care mi-au dat contra la cerere nu au mai mult de 14 ani, sunt prieteni si pe langa asta la cererea de helper ma mancau de.. Eu zic sa lasam scoala asta ca nu merge chiar asa. Daca tu stii ce discutii au fost nu cred ca are rost sa te bagi. Si crede-ma, nu ma frustreaza pe mine ca mi-au dat 3 copilasi contra.. dar ca sa stii si tu la viata ta de admin cand dai contra trebuie sa dai si tu niste argumente. Pe langa asta nu stiu de ce te-ai simtit tu la postarea mea, poate chiar esti incapabil daca tot te-ai simtit pentru ca eu nu am facut referire la toti. Si nu mai cauta bagari de seama prietene. Intr-un subiect la care nu ai fost prezent mai bine nu te bagi pentru ca nu stii despre ce e vorba. Vezi-ti de adminu tau acolo sau ce grad ai tu si lasa-ma pe mine ca stiu foarte bine sa imi rezolv problemele. Daca stiai discutiile nu aveai decat sa comentezi, da asa.. nu vad rostu. :*



"Contra
adelin aka to ez
AlexSefu are argumente fondate, iar tu ai raspuns "faci asta ca ti am dat contra".
Tind sa-l cred pe AlexSefu, chit ca suntem prieteni IRL." - Citata de zKonano la cererea lui ToEz la admin.

Multumesc anticipat!
Avatar utilizator

SHAGGY
Membru
Membru
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 07, 2018 1:57 pm
5

Re: Propunere admini

Acum 4 sau 5 ani cand am luat Admin pe vechiul server de CS 1.6 nu aveam habar ce inseamna administrarea unui server.
Dar pe Parabestial , la vremea acea grupul de admini avea rabdare cu noi veniti. Si asa in 4-5 luni am invatat sa detectez toate felurile de cheaturi
care erau la vremea respectiva. De la aimlock,wall pe F1,aim pe corp,norecoil s.a.m.d. Pana sa invat am banat si eu jucatori care nu aveau hack.
Dar cererile de unban se solutionau in favorul lor daca erau nevinovati.

Noi avem dreptul de a ne alege noii veniti prin vot (Pro!) sau (Contra!) , iar cei care
dau pro unui jucator inseamna ca tu vrei sa intre in grupul de admini si sa lucrezi cu acea persoana in a pastra serverul curat asa ca trebuie sa fi rabdator daca e incepator.
Iar daca nu vrei ca un jucator care nu are Prime sau 18 ani sau alte motive sa intre in grupul de admini votezi cu Contra!,si un argument sau o dovada care iti atesta votul.
Comunitatea isi alege Admini si tot comunitatea ii si da afara prin vot,dovezi si argumente.Noi suntem un intreg , nu intra nimeni daca noi nu vrem dar trebuie sa avem si o baza solida.

Sunt 21 de Admini si 23 de Helperi la 4 servere din care 2 sunt goale in majoritatea timpului, deci mai raman 2 deocamdata. Sunt 47 de jucatori cu grade pe 2 servere dar nu o sa fie niciodata Admini constant pe un server , mai exista si unele ore in care nu sunt admini pe server e normal avem si
timp liber sau ne jucam altceva. Era un server de 1v1 care avea 30 de admini si erau unele ore in care nu erau admini pe server.
Încuiat