CONCURS GIVEAWAY LA 24 DE ORE: click | |VOTEAZA SERVERE: click

Propunere - Restabilire preturi ARENA

Topic author
Bl4dimir
Moderator
Zodiac:
Bl4dimir_’s avatar
Loading…
Propunere - Restabilire preturi ARENA

Mesaj de Bl4dimir »

De ce sa fie adaugat(cu ce ajuta serverul):
Preturile de pe SHOP la sectiunea Miscellaneous sunt prea mici. Cu usurinta un jucator care este activ 2 zile poate beneficia de jetpack/ bunny hop. Ar ajuta serverul prin a diminua numarul de jucatori care abuzeaza de jetpack spre exemplu.
Acest lucru ar aduce un bonus serverului in primul rand prin activitatea jucatorilor sa cumpere respectivul item facand-ul mai greu de procurat, dar si prin fun-ul ARENEI nemaivazand doar jucatori ce sar de "colo-colo" sau altii care zboara. (Propunerea mea este din 500 de credite b-hopul sa coste 1000+ si jetpack-ul sa fie 1500+ preturile pot fi si mai "piperate" depinde evident si de decizia voastra)

Detalii(optional): Am constat ca acest lucru ar fi relativ benefic, deoarece majoritatea jucatorilor ce intra pentru prima data pe server isi iau "mindfuck" vazand doar T sau CT zburand, intreband pe ceilalti ce se intampla etc etc.
Acesti noi playeri cand vad acest lucru pe server sunt cam de 3 categorii:
- ies instant spunand anumite cuvinte despre server.
- cer credite/farmeaza credite pentru a avea si ei bhop/jetpack.
- folosesc un limbaj licentios asupra jucatorilor ce detin aceste beneficii.
(Nu cred ca era neaparat necesar sa enunt asta, dar aceste opinii din punctul meu de vedere nu sunt spre avantajul serverului.)
Astfel, eu propun sa se schimbe aceasta parte de shop fiind putin cam Play to win, si daca se vrea cu disperare aceste beneficii sa se depuna efort.
Sper ca prin aceasta propunere nu am deranjat pe nimeni, stiu ca nu este ceva extrem de benefic, dar este un mic pas spre bine (parerea mea :)) )
Multumesc pentru atentia acordata !

M-a atins pe suflet aceasta postare, vrei sa te mint!? :P

Dogg
Moderator
Re: Propunere - Restabilire preturi ARENA

Mesaj de Dogg »

Hmm.. ar fi o idee buna. parerea mea.

Scrie răspuns