ImagineImagine

Reclamatie LuvaPinti

Avatar utilizator

Topic author
Diana D.
Membru
Membru
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 06, 2019 4:27 pm
5

Reclamatie LuvaPinti

Server-ul pe care a fost incidentul:csgo.parabestial.ro
Nickname-ul tau: Smelly Cat
Nickname-ul adminului reclamat: LuvaPinti
Data si ora: idk
Motiv: hack
Dovada: https://ufile.io/3074h


Avatar utilizator

LuvAPinti
Membru
Membru
Mesaje: 37
Membru din: Lun Dec 31, 2018 3:49 pm
5
Localitate: Focsani

Re: Reclamatie LuvaPinti

Si ce mai exact ti se pare suspect in afara de shot-ul prin smoke de la jumatatea demo-ului pe care il da orice persoana cu low sensitivity&muscle memory? Pe monitorul meu totul s-a vazut fluent,+ca ma asteptam sa iasa cineva acolo,de aceea am si aruncat acel molotov.

Also,am vazut ca s-a pus problema conexiunii.Ati presupus ca am probleme de ping-spikes din cauza unui cod,desi stiati foarte bine ca folosesc Wi-Fi 5GHz(High speed internet - low coverage) si nici macar nu am router-ul in camera.Am vorbit si cu un reprezentant UPC si mi s-a spus ca ma aflu aproape in afara ariei de acoperire.

Pe 32 ticks totul pare flashy,nu ti se pare interesant ca pana si cand trageam in picioarele celor din CT se vedea un "stuttering"? Este foarte usor sa spui ca un shot este aimbot cand vezi 1/2 din miscare.
Avatar utilizator

Topic author
Diana D.
Membru
Membru
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 06, 2019 4:27 pm
5

Re: Reclamatie LuvaPinti

Mie mi se pare amuzant ca tu continui sa sustii chestia asta desi stii foarte bine cum joci. In demo sunt doua faze clare, iar daca ai ceva experienta, mai vezi ”1/2” din alta. Ti-am zis si aseara ca nu stiu daca joci si cu wall, nu m-a interesat atat de tare - asta pentru ca te scuzai de smoke.
Ma rog, poate joc eu de ieri si m-am speriat cand te-am vazut pe tine jucand fara frica pe un server public cu ezfragz, cum ai zis si tu (aproape serios).
Btw. nu stiu de unde joci tu si din nou, nu ma intereseaza. Multumesc de informatii *already forgotten*

Astept reply-uri de la oameni care chiar stiu sa joace. ty
Avatar utilizator

LuvAPinti
Membru
Membru
Mesaje: 37
Membru din: Lun Dec 31, 2018 3:49 pm
5
Localitate: Focsani

Re: Reclamatie LuvaPinti

Dupa 2000+ ore in cs:go nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca nu stiu sa joc,dar fie.
Presupun ca asteptam opinii in cazul asta.
Avatar utilizator

SHAGGY
Membru
Membru
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 07, 2018 1:57 pm
5

Re: Reclamatie LuvaPinti

Am analizat demo-ul si am surprins asta.

-In prima faza se vede player-ul cum iese printre smoke si incendriara


- In faza a doua am surprins cum pleaca glontu pe cap iar tinta este in alta parte.


In demo se petrece foarte repede iar aceasta faza trebuie urmarita in SlowMotion.

Atentie! : Dupa ce am vazut eu am ajuns la concluzia ca Adminul are un SilentAimAssistant. Dar asta nu inseamna ca ma dreptate pot sa gresesc.Asa ca va rog sa tratati serios aceasta reclamatie si sa analizati amanuntit acest demo.

Edit
Am gasit si asta in arhiva
Avatar utilizator

Del1an
Membru
Membru
Mesaje: 42
Membru din: Lun Noi 05, 2018 9:56 pm
5
Localitate: București

Re: Reclamatie LuvaPinti

Am fost pe server cand s-a facut demo-ul, eram la spec.
Am aceeasi parere pe care am avut-o si cand a postat cererea de admin, nu vreau sa detaliez pentru ca se intelege situatia. /Topic

SHAGGY, ma bucur ca iti dai interesul, ca ai analizat situatia asa cum trebuie si nu te-ai uitat superficial peste demo.

Va sfatuiesc pe toti sa faceti la fel inainte sa va exprimati parerea.

"Winners train, losers complain"
Avatar utilizator

AsuL
Membru
Membru
Mesaje: 77
Membru din: Lun Dec 31, 2018 5:10 pm
5
Localitate: Dambovita

Re: Reclamatie LuvaPinti

Salut! Am analizat si eu demo-ul cu mare atentie. - ,,In faza a doua am surprins cum pleaca glontu pe cap iar tinta este in alta parte.-'' Sincer sa fiu la faza asta si pare putin aim(sunt de acord cu shaggy) . Cat despre faza cu skinfrags.co nu stiu ce sa zic deoarece a mai scris si cu ezfr**s si eu credeam ca face la misto. L-am crezut un om de incredere si caruia chiar ii pasa de server(se pare ca m-am inselat)
Avatar utilizator

LuvAPinti
Membru
Membru
Mesaje: 37
Membru din: Lun Dec 31, 2018 3:49 pm
5
Localitate: Focsani

Re: Reclamatie LuvaPinti

Cum adica te-ai inselat?
Scrisul era bind pe t si pe j,daca macar citeai textul se vedea ca e "clowning" la arhicunoscutul ezfrags.
Cat despre faza care v-a creat semne de intrebare,la demo nu se iau in considerare cele 32 ticks si faptul ca toti v-ati uitat doar la killfeed in loc sa va uitati la miscare? La toate videoclipurile cu highlights la care ma uit pe youtube sunt persoane carora le arata ca au omorat inamicul inainte sa se vada din POV.
Daca aveti impresia ca am stat 70+ ore(perioada in care mi-am batut capul cu mai mult decat niste cheateri ca sa mentin armonia) pe server doar ca sa joc cu un aimbot,va inselati.
Avatar utilizator

Topic author
Diana D.
Membru
Membru
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 06, 2019 4:27 pm
5

Re: Reclamatie LuvaPinti

Tu continui sa vorbesti despre o singura faza pe 32 ticks. Chiar vrei sa iau demo-ul sa iti desenez la fiecare miscare pe care ai facut-o?
Tu singurel ai spus ca abia poti sa te numesti jucator decent, puteai sa te numesti jucator decent daca pe conturile alea pe care ai tu 2000 de ore nu aveai VAC.
Btw. din alea 70 de ore cat ai tu pe server in care ai fost mai mult decat un admin, eu am 41.12 hr (according to gt, pe un singur nume) in care inainte sa va reclam un codat, m-am uitat eu pe el ca sa fiu sigura - cum am facut si ieri si nu ai fost in stare sa il banezi si am renuntat sa mai stau pe server. :D
Avatar utilizator

CR7
Membru
Membru
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Noi 24, 2018 12:11 pm
5
Localitate: Sibiu
Romania

Re: Reclamatie LuvaPinti

Din păcate pc-ul meu rulează când vrea el CS GO , așa că nu am cum să vizualizez demo-ul.
Dar din printurile lui Shaggy , VAC ban-ul pe contul cumpărat sesizat de Delian in cererea de helper , plus că ai recunoscut ca ai jucat cu hack , nu pot decat sa trag concluzia ca nu te-ai indreptat din greselile copilaresti , precum ai spus in cererea pentru helper.
Se pare ca sti si consecintele , citez : "Cat de repede se primeste adminul,la fel de repede se poate si pierde"
A fi un admin este un privilegiu , un model pentru playeri , dar si un inamic al celor cu hack. Se pare ca tu ai dubla identitate , adica admin murdar. Noi nu acceptam asta, ne-ai tradat increderea.
In consecinta , propun sa fi banat permanent pe server cat si pe forum.


P.S. Mulțumim Diana pentru sesizarea facuta cat si pentru implicare.
Încuiat