ImagineImagine

El dragón: return of a warrior - 2019

Avatar utilizator

Topic author
Bl4dimir
Membru
Membru
Mesaje: 115
Membru din: Mar Dec 31, 2019 4:49 pm
4
Localitate: Iasi
Loading…

El dragón: return of a warrior - 2019

Titlu: El dragón: return of a warrior
Genul serialului: Actiune, Drama;
Durata serialului: 38 episoade, 1 sezon (al 2 lea sezon va aparea pe 17 aprilie 2020 pe NETFLIX)
Nota acordată acestui serial: Mie unul mi s-a parut interesant 9.5
Trailer oficial YouTube:
As vrea sa adaug cateva cuvinte despre acest serial in cazul in care cineva este interesat sa il vizioneze.
Actiunea serialului se intampla in Japonia respectiv Mexic, filmul este in limba spaniola, dar se poate gasi cu subtitrare in romana/ engleza pe Netflix sau pe alte site-uri gratis.
Personajul principal, cu numele in serial Miguel Garza este implicat intr-o situatie mai dificila in familia sa, familie stabilita in Mexic, asa ca cere ajutorul sefului mafiei japoneze Yakuza sa poata pleca din Japonia sa isi ajute familia. De aici intervin tot felul de evenimente prin care Miguel are de facut alegeri dificile, are sa se confrunte cu mafia mexicana ce ii vrea moartea, dupa ce Miguel mosteneste averea bunicului sau.
Deci eu vi-l recomand cu caldura sa il vizionati, din punctul meu de vedere isi merita timpul, pe mine m-a surprins din faptul ca nu are episoade "boring", ce te fac sa te plictisisesti groaznic de el, deci fiecare episod merita vizionat!
Enjoy the movie lads!


M-a atins pe suflet aceasta postare, vrei sa te mint!? :P
Încuiat