ImagineImagine

Propunere - Modificare regulament

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
SIC
Membru
Membru
Mesaje: 374
Membru din: Joi Ian 28, 2021 1:39 pm
3

Propunere - Modificare regulament

Propun ca aceasta regula " 19. Adminii au obligatia de a verifica fiecare jucator de pe server cu "Steam id finder"pe "https://steamidfinder.com/". Daca un jucator are mai putin de o luna de la crearea contului de steamid si pare suspect de cheat adminii pot decide liberi daca banati jucatorul respectiv chiar si fara motiv si dovada (aceasta regula este valabil doar pe serverele de competitie) " sa fie modificata in felul urmator: "Adminii au obligatia sa verifice in PC jucatorii care sunt considerati suspecti sau sa aiba o dovada video/demo." Consider ca s-au pierdut destul de multi oameni cu regula actuala,adminii vazand un jucator suspect cu un cont nou nu mai stau sa vada daca e legit sau joaca cu coduri si ajungem sa banam jucatori care poate joaca legit. Sau jucatori cu prime,cont abia facut dar cu prime cumparat. Adica ce vina are un jucator cu prime cumparat dar cont facut de 2 saptamani care doar joaca bine? Nu e ok sa fie atat de usor banat doar ca joaca mai bine ca si mine care sunt admin si presupun ca joaca cu cod. In cazul in care nu reiese nimic dintr-un demo,sa se ceara verificare in calculator,bineinteles filmat tot. Exista o gramada de aplicatii si chestii pentru verificare foarte eficiente.


Avatar utilizator

DonParako
Owner
Owner
Mesaje: 587
Membru din: Mar Mar 09, 2021 8:08 pm
3
Localitate: Arad
Romania
Loading…

Re: Propunere - Modificare regulament

Pro! Propunere super ok, iar la faza cu verificarile in pc sa se faca doar si doar prin tw sau supremo, nu pe discord cu partajare, si sa fie filmate.
Forta UTA Arad
Imagine
Avatar utilizator

Mr.Finn
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 154
Membru din: Mie Mar 17, 2021 3:04 pm
3
Localitate: Targu Jiu
Romania

Re: Propunere - Modificare regulament

De acord, pe jumatate, sa se faca verificari in PC doar cu tw sau supremo, si daca se refuza, se ia ban pentru necooperare, dar nu sunt de acord cu tine la faza cu conturile noi, sunt foarte multi care vin, si nu au nici steam profile facut, si joaca de global, nu vad cum ai putea tu doar sa te apuci de acest joc , si sa joci perfect.
Dar hai sa zicem ca nu e nou in joc si doar are un smurf, ce sens are sa joci pe smurf, de ce sa iti faci un cont nou sa joci pe comunitare, altul decat sa joci cu hack ?
Eu consider ca nu am dat niciodata ban unui jucator doar pentru ca are cont nou, am stat pe el , si am vazut ca e suspicios, sigura diferenta e ca nu am mai facut demo.
Avatar utilizator

CORPSE
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 313
Membru din: Joi Noi 12, 2020 1:13 pm
3
Localitate: Botosani
Romania

Re: Propunere - Modificare regulament

Pro! Nu consider ca am gresit acordand acel ban, dar regula trebuie schimbata.
Alexxx :ugeek:
Avatar utilizator

SLOW
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 79
Membru din: Mie Apr 14, 2021 9:12 pm
2
Romania

Re: Propunere - Modificare regulament

Pro, SIC are dreptate
Avatar utilizator

emenkay
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 555
Membru din: Dum Iun 27, 2021 10:55 am
2
Localitate: Keflavik
Iceland

Re: Propunere - Modificare regulament

PRO!. Destule cazuri cu jucatori care si-au luat ban si nu au avut posibilitatea de a face nimic doar pentru faptul ca aveau cont recent. Un demo este mereu necesar, iar regula aceasta doar scuza faptul ca persoana care a lansat ban-ul nu avea demo.
Avatar utilizator

DaNNNy25
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 300
Membru din: Dum Iun 13, 2021 7:57 pm
2
Romania

Re: Propunere - Modificare regulament

Pro!
Încuiat