ImagineImagine

Propunere - regulament concret

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
cosmin983
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 57
Membru din: Mar Apr 13, 2021 11:04 am
2
Romania

Propunere - regulament concret

De ce sa fie adaugat(cu ce ajuta serverul): adminii vor stii exact cu ce comanda vor sanctiona playerii, iar acestia la randul lor vor stii(daca vor citi regulamentul) cu ce vor fi sanctionati in diferite situatii.
Detalii(optional): propun sa se faca un regulament concret in care vor aparea diferite sancțiuni. Acest regulament sa fie postat si pe o camera prestabilita pe serverul de discord. Acolo adminii cat si playerii vor vedea cu ce vor sancționa, respectiv vor fi sanctionati pentru actiuniile realizate de playeri.
Sa fie scurt si la obiect, ex. :
Glume proaste -> mute/gag 15 minute
Muzica -> mute 15 minute
Sufla/tipa in microfon -> mute 5 minute
etc.
Chiar nu vad de ce ar fi o propunere proasta, deoarece am vazut ca unii admini/helperi sanctioneaza playerii uneori chiar foarte mult timp, oar acestia nu au de unde stii cu ce vor fi sanctionati.
Apar cateva lucruri legate de acest subiect in regulament admini si regulament server, dar nu e descris concret, nu apare sufla/tipa in microfon, muzica, etc.
Multumesc !


Signed by COSMIN :D :lol: :)
Avatar utilizator

DonParako
Owner
Owner
Mesaje: 587
Membru din: Mar Mar 09, 2021 8:08 pm
3
Localitate: Arad
Romania
Loading…

Re: Propunere - regulament concret

Cosmine, scuza-ma ca iti spun, dar deja esti banal, ai fost in staff, stii despre ce vorbesc, fiecare dintre noi suntem "instruiti" ca la prima abatere, dam mai putin, de la la a 2 a/a 3 a sanctionam mai drastic, nu mai fii asa post-hunter, ca nici tu nu esti sfant, de cand ai iesit din staff, esti ultimul clovn, cauti nod in papura non-stop.
Forta UTA Arad
Imagine
Avatar utilizator

FanTASTIC
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 20, 2021 5:50 pm
2
Romania

Re: Propunere - regulament concret

Salut! Duminica trecuta, jucandu-ma pe server, am observat faptul ca s-a conectat un jucator cu nickname-ul: "Cosmin983 AWP.1TAP.RO", nu am bagat de seama si mi-am continuat jocul. Dupa ce te-ai conectat ai injurat pe chat jucatorii, respectiv comunitatea. Mi se pare amuzant faptul ca incerci sa pari ca ajuti serverul, dar defapt tu vrei sa il distrugi. Probabil nu esti primul si nici ultimul care incearca asta si iti spui sincer ca iti irosesti timpul. *Nu am salvat momentul cu un screenshot, deoarece nu credeam ca se va ajunge in punctul acesta*
Avatar utilizator

Topic author
cosmin983
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 57
Membru din: Mar Apr 13, 2021 11:04 am
2
Romania

Re: Propunere - regulament concret

Salut! Nu eram eu si te pot asigura, deoarece nu am avut niciodata numele asa. Nick ul meu este: Cosmin983 # ARENA.1TAP.RO . Server ul acela de awp este o copie, respectiv nu este detinut de ARNOLD/FREAK. Singurele servere ale comunității 1tap-ului sunt fivem.1tap.ro si pe csgo arena.1tap.ro . Restul nu sunt oficiale. Asa ca nu sunt eu acela. Mereu am avut nick ul: Cosmin983 / Cosmin983 # ARENA.1TAP.RO .
Signed by COSMIN :D :lol: :)
Avatar utilizator

DonParako
Owner
Owner
Mesaje: 587
Membru din: Mar Mar 09, 2021 8:08 pm
3
Localitate: Arad
Romania
Loading…

Re: Propunere - regulament concret

Te rog frumos sa nu mai faci atata reclama pe forum! Vezi-ti de comunitatea ta si nu mai fa reclama aici!
Forta UTA Arad
Imagine
Avatar utilizator

IamKulkat
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 227
Membru din: Vin Ian 08, 2021 11:50 pm
3
Localitate: Bucuresti
Romania

Re: Propunere - regulament concret

Salut Cosmin,fiind un fost membru de la noi din staff cunosti si tu foarte bine ca nu stam genial cu organizarea parerea mea,am inteles ca te ai apucat de fivem iti multumim ca ai renuntat tu si ca nu a fost nevoie de o alta discutie pe tema asta.Dar totusi de cand ai iesit din staff tot cauti motiv de scanadal dupa cum a spus si DonParako,te rog eu inceteaza te am primit printre noi si ti am oferit o sansa la helper ai fost promovat la admin,uite ca acum iti bati joc de ,,cariera" ta pe comunitatea noastra si in special pe serverul de AWP,nu te vad bine,mult noroc pe noua ta comunitate si te rog inceteaza cu cautarea de greseli din partea noastra.
Yo here it`s kulkat :twisted:
Avatar utilizator

FanTASTIC
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 20, 2021 5:50 pm
2
Romania

Re: Propunere - regulament concret

DonParako, eu am fost cel care a mentionat prima data de comunitate, iar Cosmin983 doar m-a lamurit. Nu a fost cu intentia de a face reclamala acel server, imi pare rau daca asa pare. Solicit, desigur daca se poate, o verificare a mesajelor trimise pe chat de catre Cosmin983 din data de 19, respectiv 20 iunie. Este posibil sa fi gresit eu, iar nickname-ul sa fi fost cu "ARENA" in loc de "AWP".
Avatar utilizator

DonParako
Owner
Owner
Mesaje: 587
Membru din: Mar Mar 09, 2021 8:08 pm
3
Localitate: Arad
Romania
Loading…

Re: Propunere - regulament concret

Fantastic, tu nu ai nicio vina, daca nu voia sa faca reclama, si sa explice frumos, nu scria numele comunitatii tot la 2 cuvinte, in 2 propozitii a spus numele ei de 5 ori.
Forta UTA Arad
Imagine
Avatar utilizator

Gogoase
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 187
Membru din: Lun Apr 05, 2021 2:36 pm
2
Localitate: Focsani
Romania
Loading…

Re: Propunere - regulament concret

Propunere respinsă. Nu putem să impunem membrii staff să se ia după un patern de sancționare a jucătorilor deoarece sunt situații în care un jucător trebuie sancționat mai mult sau mai puțin, depinde de caz. În caz că un membru al comunității crede că a fost sancționat prea aspru, poate face o reclamație pe forum membrului staff în cauză.
𝔹𝕖𝕣𝕖𝕒 𝕕𝕦𝕡ă 𝕧𝕚𝕟 𝕖 𝕦𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕟,
𝕍𝕚𝕟𝕦𝕝 𝕕𝕦𝕡ă 𝕓𝕖𝕣𝕖 𝕖 𝕡𝕝ă𝕔𝕖𝕣𝕖. 🍻
Încuiat