ImagineImagineImagine

Propuneri pentru servarul de surf

Încuiat
Avatar utilizator

Topic author
se7en
Membru
Membru
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mar 04, 2020 9:14 pm
4

Propuneri pentru servarul de surf

1.Propun sa adaugati plugin de prestrafe
De ce ar fi bine pentru server : prestrafe ul ajuta la crearea vitezei din start, surful este mult mai placut si mai consistent mai ales pe un tick rate de 102.4

2.Propun sa adaugati posibilitatea de a arunca cutitul
De ce ar fi bine pentru server : atunci cand ai cutitul echipat viteza ta este limitata la 250 de unitati/metru, fara cutit viteza caracterului este ridicata la 260 unitati/metru, plus ca ajuta sa faci un prestrafe mai bun

3.Propun sa adaugati slide speed (atunci cand cazi pe o platforma care nu te restarteaza la inceputul mapei/stageului sa aluneci usor cu viteza anterioara pe care o aveai de pe surf) (ajuta sa intri in teleporturi precum surf beginner)
Am scris mai sus de ce ar fi mai bine pentru server

4.Propun sa adaugati un plugin de stage records
De ce ar fi bine pentru server : ar crea mai multa competitie pe server, ar fi mai mult fun sa joci la stage records, ar aduce mai multi playeri buni pe server

5.Propun sa adaugati mape noi
De ce ar fi bine pentru server : nu s ar mai plictisi lumea de aceleasi 11 mape pe server, lumea ar juca mai mult, mai multe recorduri si rankurile s ar face mai greu (toata lumea poate face pro daca completeaza cateva mape), adaugati si mape grele, eu as face un regulament, ca mapele grele de tier 4+ sa poata fi jucate doar dupa ora 22 pentru playeri care sunt mai avansati in surf, sau cu prezenta unui admin/owner pe server

6.Propun sa adaugati comenzile de !nominate !rtv
Este destul de clar de ce este bine pentru server...lumea poate da nominate la mapele ce le vor sa le joace, daca lumea se plictiseste de o anumita mapa sa poata avea posibilitatea de a da rtv

7.Propun sa adaugati un plugin de !replay bot pe server
De ce ar fi bine pentru server : multi playeri incepatori nu au de unde sa stie pe unde sa o ia pe o anumita mapa de surf, replay botul ajutand astfel



Chiar si pluginu de surf este unul destul de vechi, ck surful nu v a mai fi updatat iar versiunele de ck surf sunt pline de buguri, eu cel putin care joc pe ck surf din 2015 stiu buguri cu ajutorul carora pot seta timpuri record pe server foarte usor
Va recomand timerul de surf fluflly timer, este gratuit si mai nou, dispune si de diferite moduri de surf, are setari mai usoare si accesibile, insa pana si acel timer de surf are si el buguri (din pacate, nu prea sunt surf timere gratuite perfecte)



Pentru mape de surf, va pot face eu personal o lista, cu tot cu download linkul de la fiecare, de asemenea am experienta foarte multa in crearea de zone pe mape de surf (am detinut multe servere de surf, ba chiar detin si in ziua de azi 2 servere inregistrate pe o comunitate de surf germana, insa nicaieri nu e mai frumos ca in tara, de aceea sunt dispus sa ma implic in servarul vostru de surf romanesc)

Sper sa tineti cont de ce am precizat in randurile anterioare, va doresc o zi/seara buna

https://steamcommunity.com/profiles/76561198928791041/ - steam profil
Ultima oară modificat Joi Mar 05, 2020 2:29 am de către se7en, modificat 1 dată în total.


Avatar utilizator

Punini
Membru
Membru
Mesaje: 22
Membru din: Dum Dec 08, 2019 5:38 pm
4

Re: Propuneri pentru servarul de surf

Pro
Avatar utilizator

shado
Membru
Membru
Mesaje: 56
Membru din: Mar Feb 18, 2020 8:51 pm
4

Re: Propuneri pentru servarul de surf

Pro
SHADO dusmanu tuturor :mrgreen:
Avatar utilizator

AlyAlex
Slot / Vip
Slot / Vip
Mesaje: 13
Membru din: Mie Ian 15, 2020 8:36 pm
4
Localitate: Bucuresti
Romania
Loading…

Re: Propuneri pentru servarul de surf

Pro
Avatar utilizator

Crispy
Membru
Membru
Mesaje: 12
Membru din: Lun Feb 24, 2020 11:42 pm
4

Re: Propuneri pentru servarul de surf

Pro
Avatar utilizator

Thomas
Membru
Membru
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 26, 2020 10:45 pm
4

Re: Propuneri pentru servarul de surf

pro
"Lovit ca de pinteni, merg înainte
Chiar şi când tot ce am e o supă de linte
Lovit ca de flinte că viaţa trimite
Mai des la război, mai rar la plăcinte." N.A'
Avatar utilizator

yes
Membru
Membru
Mesaje: 2
Membru din: Dum Dec 22, 2019 9:54 pm
4

Re: Propuneri pentru servarul de surf

Pro
Avatar utilizator

Sn1per
Fondator
Fondator
Mesaje: 1285
Membru din: Dum Noi 04, 2018 12:42 pm
5
Romania

Re: Propuneri pentru servarul de surf

Punctul 2 - rezolvat.
Avatar utilizator

Rius
Membru
Membru
Mesaje: 56
Membru din: Lun Apr 20, 2020 4:49 am
3
Localitate: Germany
Loading…

Re: Propuneri pentru servarul de surf

Unele s-au adaugat,de cele neadaugate mai e nevoie,PRO!
:!: surf.csgoromania.ro :!:
Încuiat